S čím vám pomôžeme?

Kavitácia

Moderná liposukcia bez skalpelu.

Kavitácia je neinvazívna metóda používaná v kozmetických salónoch a v centrách lekárskej kozmetiky. Pôsobí redukčne na tukové vankúšiky a rieši následky nadmerného ukladania tuku – celulitídu.

 

 

 

 

 

 

Čo je Kavitácia?

Kavitácia, známa ako neinvazívna liposukcia či tiež ako liposukcia bez skalpelu, je modernou, bezbolestnou a vysoko účinnou alternatívou chirurgickej liposukcie a injekčnej lipolýzy. Jedná sa o neinvazívne, bezpečné ošetrenie vhodné hlavne k redukcii tukových vankúšikov, ktoré sú veľmi ťažko odstrániteľné diétou či cvičením. Využíva sa najmä pri odstraňovaní lokálnej adipocity – na miestach, kde sa nadmerne ukladá tuk a pri celulitíde, hlavne jej fibróznej forme.

Každý človek má od prírody určitý počet tukových buniek, ktorých množstvo sa počas jeho života nezvyšuje, iba naberajú na objeme. Preto sme často nespokojní s niektorými partiami nášho tela. Ošetrenie kavitáciou je určené práve na tieto partie. Čím väčšie množstvo tukových buniek sa podarí eliminovať, tým štíhlejší bude človek v želaných partiách tela. Výsledný efekt je trvalý a viditeľný po každom ošetrení.

 

Toto ošetrenie revolučným spôsobom remodeluje postavu a zmierňuje prejavy celulitídy. Je určené tým, ktorí sa márne pokúšajú schudnúť z určitých partií tela, alebo bojujú s celulitídou či využívajú jej preventívne pôsobenie. Kavitačnou metódou dosiahneme formovanie telesných partií: brucha, stehien, sedacej časti, bokov, chrbtovej časti, horných končatín… Kavitácia je určená ako pre ženy, tak pre mužov všetkých vekových kategórií (18 – 75 rokov). Kavitácia je bezbolestná a nezanecháva jazvy.

Pri prvej návšteve klienta a vstupnej anamnéze sa zvolí individuálny program pre jednotlivé partie tela (časové rozpätie) a nastavia sa parametre pre dosiahnutie optimálneho účinku ošetrenia. Výsledky sa dostavujú už po prvej kavitačnej procedúre úbytkom tuku. Mení sa povrch pokožky a tonus kože, prejav tzv. pomarančovej kože ustupuje. Pred začatím i počas procesu chudnutia pomocou kavitácie sa odporúča vypiť denne 2 až 3 l vody. Obmedziť zelený čaj, ktorý má opačný účinok na hydratáciu organizmu, znížiť príjem soli a tukov a vítaná je aj fyzická aktivita. Výsledky kavitácie sú viditeľné už po prvom ošetrení zmenšenie obvodu cca 1,5 – 3,5 cm. Po šiestich ošetreniach nastáva zmenšenie obvodu ošetrovaného miesta až o 15 cm. Kavitáciu je potrebné absolvovať s odstupom času 7 až 10 dní, najlepšie pravidelne, aby sa dosiahol želaný výsledok. V jeden deň je možné ošetriť maximálne 2 partie tela.

 

 

 

Ako to funguje

Kavitácia (sonifikácia) je spôsob, pri ktorom sa využívajú vlastnosti nízkofrekvenčného ultrazvuku v spojitosti:

 • s riadeným tepelným účinkom (vďaka technológii SCP),
 • s mikromechanickým účinkom (odstránením membrány adipocytov),
 • s chemickým účinkom (zmeny lokálnej hodnoty ph, zmeny priepustnosti bunkovej membrány a zmeny molekulárnej štruktúry).
  Kavitačný prístroj pôsobí na tukové bunky pomocou nízkofrekvenčného ultrazvuku. Ultrazvukový lúč nízkej frekvencie generuje v tukových bunkách mikrobubliny plynu, ktoré pod vplyvom tlaku zvonka prasknú, čím sa uvoľní energia a to spôsobí selektívnu lokálnu elimináciu štruktúr adipocytov, Následne dôjde i implózii tukových buniek (prasknutiu do vlastného objemu), ich uvoľnenie do medzibunkového priestoru a vyplavenie z tela lymfatickými a močovými cestami. Tým sa dosiahne žiadaný výsledok t.j. zmenšenie tukovej vrstvy a celulitídy vo veľmi krátkom časovom období.

 

 

 

 

Kontraindikácie kavitácie

 • vysoký krvný tlak a kardiovaskulárne ochorenia, závažné ochorenia žíl
 • psychické poruchy a nervové ochorenia, epilepsia
 • tuberkulóza, závažné choroby pečene a infekčné ochorenia
 • menštruácia, tehotenstvo
 • kožné ochorenia, psoriáza, rany, ekzémy
 
 • veľké kovové implantáty
 • rakovina, HIV, AIDS
 • znížená činnosť obličiek alebo pankreasu
 • hyperlipidémia

 

 

 

Cenník

Pozrite si v cenníku:

 

KAVITÁCIA - ošetrenia 50, 51

 

 

Pozrite si cenník

 

 

 

 

Darčeková poukážka

Darujte ošetrenie vášmu blízkemu

 

Zistite viac

 

 

Objednajte sa u nás
Na čísle +421 902 380 490 alebo pomocou formulára.
Dátum:
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Poznámka:
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia