S čím vám pomôžeme?

Lymfodrenáž

Detoxikácia organizmu, formovanie postavy.

Lymfatické masáže sú v poslednej dobe veľmi populárne. Predovšetkým majú výborné účinky z kozmetického hľadiska, ale tiež sa veľmi uplatňujú v zdravotníctve. Cieľom metódy je podpora detoxikácie organizmu, formovanie postavy a zredukovanie tukov, predovšetkým obvodov v problémových partiách tela ako sú stehna, zadok, boky, brucho, chrbát alebo zadná časť paží, a to až o niekoľko centimetrov v priebehu kompletnej kúry.

 

 

 

 

 

 

 

Čo je Lymfodrenáž?

Lymfodrenáž pôsobí na lymfatický systém, ktorý je tvorený lymfatickými cievami a uzlinami. V tomto systému koluje miazga tzv. lymfa, ktorá vzniká z medzibunečnej tekutiny. Funkciou tohoto systému je filtrácia a detoxikácia. Ak je z nejakého dôvodu tento systém narušený, dochádza k tvorbe lymfedémov, dochádza k usadzovaniu prebytkov vody, tukov a odpadových látok bunečného metabolizmu v medzibunkových priestoroch. Vzniká efekt tzv. pomarančovej kože – celulitída. Cieľom lymfodrenáže je zlepšiť prúdenie toku lymfy a uľahčiť jej odtok cez centrálne uzliny do cievneho systému a krvného riečišťa a následne prostredníctvom moču z tela von.   Pri procedúre má na sebe pacient oblečený špeciálny lymfodrenážny oblek. Program prístroja má presne nadefinované sekvencie, v ktorých sú natlakované jednotlivé časti návleku.  Lymfodrenáž je príjemná masáž tlakom, ktorý masíruje postupujúcou tlakovou vlnou. Prístrojová tlaková masáž je rýchla a relaxačná metóda na odvádzanie toxínov a odstránenie ich hromadenia. „Ochabnutosť svalov, nedostatok pohybu a jednostranná záťaž sú najčastejšou príčinou nedostatočného odvádzania toxínov a hromadenia týchto škodlivých látok v tkanivách a kĺboch. Následkom toho vznikajú pocity únavy, „ťažkých“ nôh, celulitída, oslabenie imunitného systému a opuchy.“

 

 

 

 

 

Kontraindikácie

 • opuchy spôsobené ochoreniami srdca, pečene, ľadvín
 • akútne vírusové alebo bakteriálne ochorenie
 • akútne štádium onkologického ochorenia
 • zvýšená funkcia štítnej žľazy
 • poruchy látkovej výmeny
 • akútne žilové ochorenie
 
 • pľúcne ochorenia
 • tehotenstvo
 • hypertenzia
 • glaukóm
 • horúčka
 • astma

 

 

 

 

Lymfa

Lymfa – tkanivový mok sa v lymfatických cievach a žilkách pohybuje jedným smerom vďaka činnosti svalov. Lymfa sa tak dostáva aj do tých najmenších lymfatických ciev – kapilár. V lymfatických uzlinách lymfa spolupracuje s bielymi krvinkami, ktoré chránia organizmus pred infekciami, rakovinovými bunkami, vírusmi či pred baktériami. Lymfatické cievy tvoria veľkú časť imunitného systému. Ich úlohou je odvod toxických látok z telových tkanív. Pri normálnej činnosti pretekajú lymfatickým systémom približne štyri litre tekutín, čo sú vlastne vedľajšie produkty metabolických procesov. Správnou aktivitou lymfatického systému sa toxíny a odpadové látky postupne posunú do hlavného lymfatického centra, kde sa spájajú s krvným obehom. Cez krv sa lymfa následne dostáva do pečene, kde sa začína recyklácia. Stavebné látky, živiny a vitamíny sa navrátia späť do obehu. Odpadové a toxické látky sú po prechode cez obličky z tela vylúčené.  

Lymfa má pre zdravie ľudského organizmu veľký význam, nakoľko práve lymfatickou cestou sa odplavujú z ľudského organizmu toxické látky. Tlakovou masážou sa uvoľnia lymfatické uzliny, spriechodnia sa cievy a aktivuje sa lymfatický systém, čím sa odpadové látky a toxíny posúvajú postupne až do hlavného lymfatického centra, kde sa lymfatický obeh spája s krvným. Krvou sa lymfa dostáva do pečene, kde nastáva recyklácia, živiny, stavebné látky a vitamíny sa vracajú späť do krvného obehu, odpad a toxické látky sa prostredníctvom obličiek dostanú z tela von.

 

 

 

 

Cenník

Pozrite si v cenníku:

 

FORMOVANIE POSTAVY - ošetrenia 50, 51, 53, 54

MASÁŽE- ošetrenia 74

(ako súčasť telových ošetrení v akciovej cene)

 

 

Pozrite si cenník

 

Darčeková poukážka

Darujte ošetrenie vášmu blízkemu

 

Zistite viac

 

 

Objednajte sa u nás
Na čísle +421 902 380 490 alebo pomocou formulára.
Dátum:
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Poznámka:
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia