S čím vám pomôžeme?

Masážne kreslo

Moderná masáž využivajúca sedem masážnych techník vrátane termomasáže, vákuovej masáže a magnetoterapie nôh.

Kreslo má oproti svojim predchodcom rozšírené špičkové MASÁŽNE PROGRAMY v ktorých sú zahrnuté moderné masážne funkcie. Je vybavené prepracovaným systémom ovládania a komunikácie s počítačom a mobilnými zariadeniami.

 

 

 

 

 

 

Čo je masážne kreslo?

Masážne kreslo ponúka najnovší typ masážnych hlavíc, ktoré masírujú, narovnávajú chrbticu a stimulujú nervové zakončenia. Masážne kreslo je individuálne polohovateľné a prostredníctvom funkcie Zero gravity sa zvyšuje intenzita a účinok. Poskytuje komfort a vysokú kvalitu masáže.

 

 

 

 

Masážne techniky

Shiatsu, Rolling, Tapping, Kneading, Kneading a Tapping, Grap, Masáž ramien, Masáž nôh, chodidiel a magnetoterapia, GhuSha.

 

 

 

Účinky

Uvoľňuje stuhnuté svalstvo a väzivové napätie, ovplyvňuje mäkké štruktúry. Dochádza k fyzikálnym a biochemickým zmenám v tkanivách na neurofyziologickom základe. (zvýšenie prekrvenia, zlepšenie toku miazgy – lymfatický obeh, normalizáca napätia kože, zlepšenie činnosti tkanív, zníženie bolesti, dráždenie nervových zakončení – propioreceptorov zlepšuje výživu svalov, zvýšenie prekrvenia telových orgánov, zlepšenie výmeny CO2 a O2 v pľúcach, úprava vegetatívnej rovnováhy, zrýchlenie látkovej premeny a zlepšenie činnosti žliaz s vnútornou sekréciou, má upokojujúci a povzbudzujúci účinok, zvyšuje telesnú výkonnosť a upokojuje centrálnu nervovú sústavu, upokojuje autonómny nervový systém, uvoľňuje nervové napätie, odbúrava stres a zvyšuje odolnosť voči nemu, posilňuje imunitný systém.)

 

 

Prináša pozitívne výsledky pri akomkoľvek probléme. Určite ho ocenia predovšetkým ľudia so sedavým zamestnaním, trpiaci bolesťami chrbtice, stuhnutím šije, kolien, bolesťami kĺbov alebo ľudia trpiaci úzkosťami, migrénami, poruchami tlaku, menštruačnými bolesťami alebo nespavosťou.

Ionizátor vzduchu – anióny – vzdušné vitamíny

Kreslo je vybavené funkciou ionizátora v oblasti hlavy. (Urýchľujú samočistenie pľúc, podporujú tvorbu enzýmov, ovplyvňujúcich pružnosť dýchacích ciest, zmierňujú svalové napätie a telesnú únavu, zvyšujú svalovú silu a ekonomiku svalovej práce, priaznivo pôsobia na neurotikov a ľudí trpiacich poruchami spánku, zrýchľujú hojenie rán a popálenín, prispievajú k zmierneniu únavy očí, pomáhajú ku zníženiu krvného tlaku, pri liečení astmy, depresie atď.

 

 

 

 

 

Prehľad funkcií

Vyhrievané masážne kreslo karbónovými vláknami (do 50°C) umiestenými v čalúnení ponúka:

 • skenovanie postavy II. generácie
 • najmodernejšie masérske technológie a techniky
 • vzduchová masáž prstov na rukách
 • vzduchovú masáž ramien, rúk,
 • stehien, zadku, lýtok a chodidiel
 
 • masáž chodidiel, strečing nôh, terapia kolien
 • 3D masáž chrbta
 • ionizátor vzduchu
 • funkce Zero Gravity

 

 

 

Zero Gravity

Po navolení funkcie sa kreslo automaticky presunie na prednastavenú polohu tzv. Half Zero Gravity, ktorá je pre masáž a relaxáciu najpríjemnejšou, pretože sa Vaša hmotnosť rovnomerne rozloží na celú plochu kresla. Jedná sa o polohu pri ktorej máte chrbát takmer vo vodorovnej polohe, nohy máte mierne nad úrovňou hlavy. Masáž je intenzívnejšia a účinnejšia. Následne sa spustí automatické skenovanie postavy a zaháji sa automatický, či navolený program.

 

Skenovanie postavy II. generácie

Skenovanie postavy prebieha systematicky tak, že Vás masážne hlavice najskôr oskenujú od hlavy dole a späť. Počas spätného skenovania vykonajú postupne 15 zastávok a hlavice Vás zamerajú hĺbkovo – 3D. Dochádza k omnoho presnejšej detekcii postavy.

 

 

 

Masážne techniky masážneho kresla

 

ROLLING

Hĺbková masáž, slúži k uvoľneniu stuhnutého svalstva a väzivového napätia. Hlavice prechádzajú pomaly chrbtovú oblasť stimulujú nervy, uvoľňujú stuhnuté oblasti, ovplyvňujú mäkké štruktúry na neurofyziologickom základe a posilňujú imunitný systém. Je nutné postupovať od jemnejšieho nastavenia k tvrdšiemu, hlbšiemu. Uvoľnené bloky na fyzickej úrovni sa prejavujú odbúravaním ako fyzického tak psychického napätia a stresu. Pokožka prilepená k podkožiu zabraňuje prúdeniu životnej energie a vyvoláva fyzické bolesti.

 

 

TAPPING

Masážna metóda ťukania intenzívne, dôkladne odbúrava stres, únavu a svalovú stuhnutosť. Ťukanie je súbor techník východnej medicíny, ktoré využívajú telesné energetické meridiánové body. Opäť sa uvoľnia a prekrvia potrebné miesta vášho tela. Poskytne Vám úľavu od chronických chorôb, emočných problémov, závislostí, fóbií, posttraumatického stresu a fyzických chorôb.

 

 

KNEADING

Technikou hnetenia sa pôsobí stláčaním predovšetkým na mäkké tkanivá, na kožu a jej základné štruktúry v kruhovom rotačnom pohybe ale i na nosnú štruktúru (napr. svaly, šľachy, väzy, kosti). Tkanivo sa zdvihne a je valcované od kosti, a potom späť ku kosti a stláčané tlakovým pôsobením. Podnecujú sa tak dôležité body na tele. Pôsobí plošne a poskytuje maximálne uvoľnenie  bez nepríjemných pichavých dotykov a dosiahnutia svalového napätia a stuhnutosti.

 

 

 

KNEADING a TAPPING

Pri tejto technike sa do činnosti zapájajú dva páry masážnych hlavíc. Sústredenie masáže prechádza k ramenám, ktoré bývajú najviac stuhnuté a bolestivé Hnetením akupresúrnych bodov v smere z hora nadol zbavujú únavy aj bolesti. Táto technika dodržiava odporúčania podporené výskumom a tým poskytuje nielen príjemnú relaxáciu ale aj priaznivý účinok pri odstraňovaní fyzických i psychických problémov.

 

 

 

SHIATSU

Masážna technika v preklade znamená “tlak prstov“ a jej pôvod pochádza z dávnej a účinnej čínskej metódy. Je uvoľňujúca a regenerujúca masáž, ktorou sa harmonizuje energia klienta. Je založená na stimulovaní bodov pomocou tlaku pozdĺž energetických dráh (meridiánov) čím sa upravujú vnútorné disfunkcie organizmu. Okrem pôsobenia tlaku na jednotlivé body sa v shiatsu využívajú aj techniky naťahovania končatín, dychové cvičenia, zahrievanie alebo hnetenie. Odstraňuje sa svalové napätie, stuhnutosť, bolesti krížov, bolesti hlavy, upokojuje autonómny nervový systém a pod.

 

 

GRAB

Masážna technika zameraná na ramená a krk je určená predovšetkým pre ľudí so sedavým zamestnaním. Automatické masážne hlavice intenzívne masírujú po celú dobu v oblasti ramien a krku. Výkonná a účinná prítlačná sila v oblasti ramien, zafixuje Vaše telo pričom masáž je vysoko precízna a sofistikovaná. Vzduchové airbagy aktívne zasahujú do hĺbky kresla až 7cm z každej strany, takže je vhodné pre každý typ postavy.

 

 

Masáž nôh, chodidiel a magnetoterapia

Masáž nôh je zabezpečená 36-timi nafukujúcimi sa airbagmi podporujúcim lymfatický systém. V tejto oblasti je rozmiestnených 8 magnetov 300 CC pre magnetoterapiu, ktoré napomáhajú regulovať bolesti nôh, únavu, svalové napätie atď.

 

GhuSha

Masážna technika chodidiel ghusha je vykonávaná prostredníctvom troch špeciálnych masážnych valcov, s výčnelkami, ktoré krúživým pohybom masírujú chodidlá. Rotáciou sú stimulované akupunkturné body.

 

 

 

 

Kontraindikácie

 • osoby mladšie ako 12 rokov
 • osoby s mokrým telom
 • osoby s kožnými problémami
 • osoby s horúčkou resp. s precitlivelosťou na teplo
 • osoby s ochoreniami resp. vážnymi poraneniami chrbtice
 
 • tehotné ženy a ženy počas menštruácie
 • osoby s osteoporózou
 • osoby so srdcovými ochoreniami a kardiostimulátorom
 • osoby so zhubným nádorom

 

 

 

 

Cenník

Pozrite si v cenníku:

 

MASÁŽNE KRESLO – ošetrenie 75

 

 

Pozrite si cenník

 

Darčeková poukážka

Darujte ošetrenie vášmu blízkemu

 

Zistite viac

 

 

Objednajte sa u nás
Na čísle +421 902 380 490 alebo pomocou formulára.
Dátum:
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Poznámka:
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia