S čím vám pomôžeme?

Parafango

 

Zoštíhľujúce a liečivé bahenné morské zábaly.

Parafangové proticelulitídové zoštíhľujúce zábaly patria k najúčinnejším ošetreniam v kozmetických salónoch a centrách na formovanie postavy. Aplikujú sa vo forme samostatného ošetrenia, alebo v účinnej kombinácií s iným typom prevažne prístrojového telového ošetrenia (kavitácia, rádiofrekvencia, lymfodrenáž, elektrostimulácia a pod.)

 

 

 

 

Čo je Parafango?

Parafango je zmes parafínu a peloidu – spraše, ktorá je základom liečivých bahien. V prípade parafanga sa jedná o bahno z hĺbky oceánov. Bahno je usadenina, ktoré sa nachádza na samom dne morí a oceánov a počas tisícročí absorbuje vzácne soli a minerály z morskej vody. Parafango je atomizované morské bahno obohatené oligoelementmi a zmiešaný parafínom, vďaka svojim remineralizačným účinkom zvyšuje tok lymfy a urýchľuje vylučovanie toxických látok z nášho tela.

 

Má ukľudňujúce účinky, hĺbkovo čistí a revitalizuje pokožku, zlepšuje krvný obeh. Jeho aplikácia pomáha relaxovať telo a opitmalizuje penetráciu aktívnych látok. Morské bahno pomáha vylučovaniu toxínov, má ukľudňujúce účinky, hĺbkovo čistí pokožku, revitalizuje ju a zlepšuje krvný obeh. Parafín vyvoláva efekt mini-sauny, ktorý sa zvyšuje bandážovaním. Tento efekt odstraňuje produkty metabolizmu, zabezpečuje hydratáciu a vpravovanie účinných sér má dlhotrvajúce účinky, vďaka vzniknutej oklúzií.

 

Parafango je používanou procedúrou z radu termoterapie, ktorá podobne ako u parafínových zábalov využíva prenos špecifického tepla parafanga, t.j. zmesi parafínu a neriedeného peloidu. Teplota parafanga je zvyčajne 50oC. Teplo absorbuje najskôr koža, čo vedie k zvýšeniu prekrvenia pokožky, a neskôr je teplo prenášané do hlbších štruktúr organizmu, kde pôsobí protizápalovo. Tieto zábaly sú doporučované pri liečbe ochorení pohybového aparátu, ako aj na bolestivé miesta formou zábalu.

 

Najdôležitejším efektom je rozšírenie podkožných ciev, prekrvenie tkaniva, miestne zvýšenie krvného prietoku. Počas aplikácie pacient pociťuje hlboké prehriatie a úľavu. Aplikácia parafanga je najlepšie tolerovaná metóda lokálnej termoterapie. Teplo zlepšuje pohyblivosť kĺbov a krvný obeh. Po kozmetickej stránke parafango značne spevňuje ochabnuté svaly, pôsobí na rozpúšťanie tukov, pôsobí proti opuchom, viditeľné je aj zlepšenie stavu pokožky pri celulitoch a striach. Pokožka zostáva vynikajúco prekrvená, hladná a napnutá.

 

 

 

 

Princíp ošetrenia

Parafangový zábal je veľmi dôsledne vypracované ošetrenie, ktoré pozostáva zo synergicky na seba navzájom nadväzujúcich postupov. Parafangové zábaly patria k technike body wrappingu – t.j. bandážovania pomocou špeciálnej fólie. Táto technika stlačí pokožku a zhutňuje mäkké tukové tkanivo. Už po prvom sedení – v dôsledku použitia špeciálnych prípravkov – ochabnuté sedacie časti alebo prsia budú napnutejšie a brucho plochšie.

 

Parafango sa aplikuje vo forme teplého zábalu. Počas ošetrenia parafín pôsobí ako katalyzátor. Pomáha udržiavať teplotu bahna, vytvára teplo a izoluje ho. Ošetrenie má medicínske účinky na širokú skupinu problémov a pozitívny vplyv na ľudský organizmus a jeho imunitu. Je veľmi účinné s veľmi rýchlo viditeľnými účinkami pri formovaní postavy. Úbytky sú merateľné v centimetroch. Využíva sa pri liečení všetkých štádií a foriem celulitídy, pred i po liposukcii, po tehotenstve. Ošetruje strie, drobné jazvy či trhlinky vrátane tonusu a elasticity pokožky. Ide o šetrnejšiu lokálnu tepelnú záťaž tela, pretože nejde o čistý parafín a dochádza k odovzdaniu menšieho množstva skupenského tepla tuhnutia.

 

  Parafango si udržiava aplikačnú teplotu až 1,5 hodiny. Nelepí sa na vlasy ani na telo a pacient je úplne čistý po odstranení obkladu. Parafango vďaka svojim remineralizačným účinkom zrýchľuje v tele tok lymfy. Lymfa má okrem iného za úlohu odstránenie všetkých škodlivých látok z okolia tukových buniek. Technika zábalu vyvíja kompresiu na pokožku a na mäkké tukové tkanivo v dôsledku čoho sa stáva pokožka pevnejšou. Po ošetrení sa doporučuje dodržiavať zvýšený pitný režim. Po uplynutí doby pôsobenia – cca 30-40 min sa parafango „stiahne„ z pokožky (podobne ako pri parafínovom zábale). Následne sa pokožka ošetrí krémom, podľa daného problému. Používané sú thermoaktívne multifázové emulzie, ktoré zvyšujú lokálnu mikrocirkuláciu, stimulujú lipolýzu a znižujú zadržanie tekutín, spevňujúci multifázový krém obohatený kolagénom a elastínom, ktoré spevňujú pokožku a vrátia jej elasticitu. Počas jednej kúry sa znižuje objem ošetrovaných partií o cca 2 – 5 cm. Pre dosiahnutie dobrého účinku je potrebných minimálne 5 ošetrení.

 

 

 

 

Kontraindikácie

Ošetrenie je vo všeobecnosti vynikajúce znášané.

 • otvorené poranenie pokožky
 • zhoršená citlivosť na teplo
 • poruchy termoregulácií
 • zápalové ochorenia srdca
 • dekompenzácia krvného obehu
 • koronárna skleróza
 • stav po infarkte myokardu do 6 mesiacov
 • ťažká arterioskleróza
 
 • menštruácia
 • TBC a infekčné choroby
 • cukrovka 1. typu
 • tehotenstvo a dojčenie
 • menštruácia
 • horúčka
 • intenzívna alergická reakcia

 

 

 

 

Cenník

Pozrite si v cenníku:

 

BANDÁŽOVANIE - ošetrenia 76, 77, 78

 

 

Pozrite si cenník

 

Darčeková poukážka

Darujte ošetrenie vášmu blízkemu

 

Zistite viac

 

 

Objednajte sa u nás
Na čísle +421 902 380 490 alebo pomocou formulára.
Dátum:
Meno:
Telefón: *
E-mail: *
Poznámka:
Overovací kód: *
Správa sa odosiela ...
* - povinné polia